Startup

Yerli yapay zeka uygulaması Turcoai piyasada!

Türk girişimciler tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yapay zeka robotu ‘Turcoai’ piyasaya çıktı. Turcoai; iş dünyasından, eğitime, sağlık sektöründen, hukuk birimlerine, eğlence sektöründen ev hanımlarına kadar birçok alanda hizmet verecek. Turcoi yapay zeka robotu; günlük yaşamda kullanıcılarına danışmanlık yapacak.

Dünya gazetesinin haberine göre Türkiye’yi bölgesinde yapay zeka üssü yapacak ilk girişimin temeli atıldı. Tamamen Türk girişimciler tarafından geliştirilen ilk yapay zeka robotu ‘Turcoai’ piyasaya sunuldu.

Başta şirketler ve işletmeler olmak üzere birçok alanda yardımcı asistan görevinde bulunan Turcoai; eğitim, sağlık, hukuk, eğlence, finans gibi birçok alanda hem şirketler hem de tüketicilere büyük kolaylıklar sağlayacak.

“Türkiye’yi yapay zekada üs haline getireceğiz”

Turcoai.com Kurucusu Muhammed Yıldız proje ile ilgili “2023 yılında İstanbul’da kurulan TurcoAI, aslında Amerika, Boston’da Türk girişimciler tarafından hayata geçirildi. Bu deneyimli ekip, dünya çapında tanınmış ve popüler yapay zeka modeli olan GPT-4’ün getirdiği esinlenmeyle TurcoAI’ın altyapısını oluşturdu. Bizler, yapay zeka teknolojisini insanların günlük hayatlarına nasıl entegre edebileceğimizi düşündük ve en sonunda günlük yaşamın bazı zorluklarına odaklandık. İnsanların hayatlarını kolaylaştırmak, günlük isteklerini ve gereksinimlerini hızlı ve etkili bir şekilde karşılamak amacıyla bu platformu oluşturduk.

Turcoai’nin misyonu, yapay zeka teknolojisini insanlık için genel bir halk hizmeti haline getirmekti. Bu model, geniş çaplı kişiselleştirme ve özelleştirme yetenekleri sayesinde, milyonlarca insanın hayatını kolaylaştırmayı başarabilir. Türkiye’de yapay zeka teknolojisinin lideri olmayı hedefleyen Turcoai, 40 dan fazla dilde içerik oluşturan ve tüketen milyonlarca kişiye hizmet etmeyi amaçlıyor. Uzun vadede ise, Türkiye ve çevresindeki bölgelerde yapay zeka teknolojisi alanında bir merkez haline getirmeyi ve bu alanda öncülük etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.