Web3

Worldcoin iris taramaları talep üzerine silinecek

Worldcoin’e kaydolan kişiler, projenin altı aylık bir “sakinleşme” döneminden sonra bu sürecin sona ermesini talep edebilir ve iris taramalarının silinmesini isteyecekleri iddia edildi. Proje, 18 yaşın altındaki kişilerin kaydolmasını önlemek için “yüz yüze yaş doğrulama kontrolleri” de uygulayacağını bildirdi.

Worlcoin’in insanların göz bebeklerini tarayarak doğrulama çabası, hükümet denetimini tetiklemeye devam ettiği için, proje gizlilik endişelerini hafifletmeyi amaçlayan başka bir önlemi devreye sokuyor. En son güncellemesiyle, Worldcoin kullanıcılara göz bebekleri taramalarının, yani “iris kodunun,” kalıcı olarak silinmesini talep etme seçeneği sunuyor. Proje, bir açıklamada, “Artık Worldcoin Kimlik sahipleri, kimliklerini doğrulamadan çıkarma seçeneğiyle daha fazla kontrol sahibi oluyor,” dedi. “Bu, benzersiz iris dokusunun sayısal temsilini içeren iris kodlarının kalıcı olarak silinmesini de içerir.”

Worldcoin, kendilerinin “kişilik” veya insan olduklarını kanıtlamak için iris taraması yapmayı kabul eden neredeyse 5 milyon kişiye ulaştı. Proje ayrıca kayıtları Worldcoin tokenları şeklinde kripto para ile ödüllendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.