Web3

Worldcoin 2.0 duyuruldu

Worldcoin, birden fazla uygulama entegrasyonu ile World ID özelliğinin yeni bir sürümünü yayınladı. Worldcoin, 12 Aralık’ta yaptığı bir duyuruya göre, World ID özelliğinin “World ID 2.0” adı verilen yeni bir sürümünü piyasaya sürdü. Worldcoin Shopify, Mercado Libre, Minecraft, Reddit ve Telegram ile entegre olacak.

Yeni sürüm Shopify, Mercado Libre, Reddit ve Telegram ile entegre edilerek kullanıcıların insanlıklarını bu platformlara kanıtlamalarına olanak tanıyor.

Duyuruda, yeni uygulama entegrasyonlarının Discord, Talent Protocol ve Okta’s Auth0 dahil olmak üzere halihazırda var olanlara eklendiği belirtildi. Yeni sürüm ayrıca uygulama geliştiricilerinin “lite” ile “max” arasında değişen farklı kimlik doğrulama seviyeleri arasında seçim yapmalarına olanak tanıyor.

Duyuruya göre, bu yeni seviyeler “uygulamanın güvenlik ihtiyaçlarına göre kişilerin World ID’lerini kullanmaları için daha fazla yol sağlamayı ve bireylerin belirli bir uygulama için ihtiyaç duyduklarından veya istediklerinden daha fazla bilgi paylaşmamalarını sağlamayı” amaçlıyor. Örneğin, yüksek güvenlik gerektiren bir uygulama, kullanıcıların küre onaylı bir kimliğe sahip olmasını gerektirebilirken, daha çok kolaylığa odaklanan uygulamalar yalnızca kullanıcının cep telefonuna bağlı bir “Device Auth” Dünya Kimliği gerektirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.