Teknoloji

Whatsapp arka planda mikrofon kullanıyor mu?

Twitter CEO’su Elon Musk, WhatsApp’ın telefonunun arka planında mikrofonu kullandığını iddia eden bir Foad Dabiri adlı kullanıcıya “WhatsApp’a güvenilemez” yanıtını verdi.

Foad Dabiri’nin attığı tweetle sosyal medyada WhatsApp’ın güvenilirliği tartışma konusu oldu. Dabiri, whatsapp’ın arka planı mikrofonu kullandığını iddia etti. 

Kullanıcı cihazına ait ekran görüntüsüyle, WhatsApp’ın uygulama aktif olarak kullanılmadığında bile telefonunun mikrofonuna eriştiği iddiasıyla ilgili endişeleri dile getirdi. 

Twitter’da mühendis olan Foad Dabiri, Whatsapp uygulamasının kendisi uyurken sürekli olarak mikrofonu kullandığını iddia ederek şöyle yazdı: “Ben uyurken ve sabah 6’da uyandığımdan beri WhatsApp arka planda mikrofonu kullanıyor (ve bu sadece zaman çizelgesinin bir parçası!) Neler oluyor?”

Musk ise, “WhatsApp’a güvenilemez” diye yanıt verdi.

WhatsApp: Hatanın Android’de olduğuna inanıyoruz

WhatsApp iddiayı araştırdıklarını belirterek, telefonla alakalı bir hata olabileceğini Google’dan düzeltmesini istediklerini açıkladı.

WhatsApp’in paylaştığı tweette “Son 24 saat içinde Pixel telefonu ve WhatsApp ile ilgili bir sorun paylaşan bir Twitter mühendisi ile iletişim halindeydik. Bunun Android’de Gizlilik Panosundaki bilgileri yanlış atayan bir hata olduğuna inanıyoruz ve Google’dan bunu araştırmasını ve düzeltmesini istedik.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.