Teknoloji

Üniversitelilere teknoloji desteği başlıyor

Üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği verilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Hürriyet gazetesinin haberine göre 9 bin 500 lirayı aşmayan cihazlar için 5 bin 500 liralık destek verileceğini içeren kararın 1 Kasım itibarıyla yürürlüğe gireceği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, nihai satış fiyatı 9 bin 500 TL’yi aşmayan mobil telefon ve bilgisayar cihazları satın alımlarında her öğrenciye bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin 500 TL destek verilecek. İlgili karar kapsamında satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış, açık öğretim öğrencileri hariç tüm öğrenciler bu imkandan faydalanabilecek. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yükseköğretim öğrencilerinin her birine, bir defaya mahsus olmak üzere teknolojik cihaz desteği ve bir yıllık internet desteği sağlanacak.

2 YIL BOYUNCA SATILAMAYACAK
Bu kapsamda edinilen mobil telefon cihazları, destekten yararlanma tarihinden itibaren en az 2 tam yıl süre ile sadece destekten yararlanan tarafından kullanılabilecek. Cihazların 2 yıl içinde satılması veya başka bir kullanıcı tarafından kullanıldığının tespit edilmesi halinde; destek ödemesi, yapıldığı tarihten itibaren hesaplanacak faiziyle birlikte destekten yararlanandan geri alınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.