Teknoloji

Uçan jet suit yarışı ilk kez Dubai’de gerçekleştirilecek

Dubai Spor Konseyi, Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid El Maktum’un önderliğinde Dubai Jet Suit Yarışını resmen duyurdu. Dünyanın ilk jet kıyafeti yarışması olacak olan bu yüksek uçuşlu yarışta, fütüristik jet kıyafetleri için uçaklardan inilecek ve bir beceri ve hız gösterisi olarak gökyüzünde zıplanacak. Dubai Spor Konseyi ve Gravity Industries arasında imzalanan bir anlaşmaya göre ‘Dubai Jet Suit Yarışı’ 28 Şubat 2024 tarihinde, prestijli Dubai Boat Show sırasında gerçekleştirilecek.

Aralarında BAE’den Ahmed Al Shehhi’nin de bulunduğu dünyanın dört bir yanından sekiz yarışmacı, sadece hünerlerini değil Dubai’nin küresel etkinlikler için bir merkez olarak konumunu da sergileyecekleri bir gösteride karşı karşıya gelecekler. Etkinliğin, jet-suit teknolojisinde öncü bir şirket olan Gravity Industries ile yapılan işbirliği ile mümkün olduğu ifade edildi.

Dubai Spor Konseyi Başkanı Şeyh Mansur bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, bu öncü etkinlikten duyduğu heyecanı dile getirerek bunun hava sporlarında yeni bir dönemin başlangıcına işaret etti. Dubai’nin yenilikçilik, macera ve hırs ruhunun altını çizen Maktum, kentin insan hayal gücünün sınırlarını zorlama konusundaki kararlılığını vurguladı.

Burj Khalifa’nın yanındaki ikonik Burj Park’ta yapılan resmi duyuruda, Dubai Çeşmesi üzerinde süzülen üç jet-suit pilotu tarafından canlı bir gösteri yapıldı. Medya temsilcileri ve hava sporları meraklılarından oluşan kalabalık, yerçekimine meydan okuyan bu giysilerin yeteneklerine ilk elden tanıklık etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.