Teknoloji

Twitter’ın sonu geldi mi?

Twitter bir süredir eski doğrulanmış onay işaretlerini kaldıracağını duyurmuştu. Dün, kullanıcıların profillerinden orijinal mavi tik işaretlerini kaldırmaya başladı. Twitter mavi tik’i geri almak için aylık 8 dolar ödeme gerekeceğini aktarırken, bu fikre katılmayan birçok kişi twitter’ın artık iyi bir sosyal medya aracı olmadığını belirtmeye başladı.

Şirket, taklit edilme potansiyelini azaltmak için 2009 yılında bu doğrulamayı başlatmış; siyaset, eğlence ve medya gibi alanlarda tanınmış (ancak ünlü olması gerekmeyen) kişilere odaklanmıştı. Elon Musk 2022 yılında Twitter’ı satın aldığında, çok fazla “sahte” doğrulanmış hesap olduğunu iddia etti.

Elon Musk’ın şirketi aldıktan sonra gerçekleştirdiği kararlar ise olumsuz eleştirilere neden olmaya başladı. BBC’de yer alan bir habere göre, Twitter’ın Elon Musk’a satılmadan önce kötü yönetildiğini, mali durumun kötü durumda olduğu belirtilirken Elon Musk’ın hala bu durumu değiştiremediği aktarıldı. BBC’nin Elon Musk için yazdığı haberde şunlara yer verdi: “Musk muazzam bir takipçi kitlesi olan kurnaz bir girişimci. Tartışmalı biri olacağını biliniyordu ama gemiyi geri döndüreceği düşünülmüştü.”

BBC ayrıca Twitter kurucusu olan Jack Dorsey’in kusursuz bir zamanlamayla, Twitter’a benzeyen Bluesky adlı yeni bir ağı yavaş yavaş açtığını ve bunun heyecan yarattığını belirtirken “küçük ama etkili” bir alanda Bluesky’ın önemli bir şirket olabileceği aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.