Teknoloji

Twitter’da deprem: Üst düzey iki istifa

Twitter’ın içerik düzenlemesinden sorumlu yöneticisi Ella Irwin görevinden bu hafta görevinden ayrılmıştı. Hafta bitmeden bir yeni ayrılık haberi daha geldi. Twitter’ın marka güvenliği ve reklam kalitesinden sorumlu olan A.J. Brown, şirketten ayrılma kararı aldığını açıkladı.

Twitter’ın üst düzey yönetimindeki istikrarsızlık işaretlerine bir yenisi daha eklendiği iddia edildi. Wall Street Journal’ın haberine göre, Twitter’ın marka güvenliği ve reklam kalitesinden sorumlu olan A.J. Brown, cuma günü şirketten ayrılma kararı aldı. Brown’un, reklam verenlerin reklamlarını yerleştirebileceği güvenli bir ortam sağlamaktan sorumlu olduğu bildirildi.

Elon Musk’ın görevi devralmasından bu yana, Twitter reklam verenleri platformda tutmakta zorlandığı belirtlirken bu yılın başlarında şirketin en önemli reklam verenlerinden 500’den fazlasının platformda harcamalarını durdurduğu bildirildi.

Yeni CEO Linda Yaccarino’yu ilginç bir durumda bırakan bir ayrılık gerçekleşmiş oldu. Daha önce NBCUniversal’da reklam satışlarından sorumlu olan Yaccarino, reklamverenler için marka güvenliğinin önemli bir öncelik olduğunu belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.