Startup Teknoloji

Twitter alternatifi T2’den önemli transfer

Techcrunh’ın haberine göre, Twitter’a alternatif olacak bir çalışma başlatıldı. Google ve Twitter çalışanları tarafından geliştirilen tohum finansmanlı Twitter rakibi olacak T2, özellikle Elon Musk’ın yeni Twitter politikaları kapsamında onay işaretlerini kaybetmeye hazır olanları hedefleyen bir doğrulama programı başlatarak Twitter’ın çalkantılarından faydalanmaya hazırlanacak. T2, bugün yaptığı açıklamada ise Discord’un eski Kıdemli Mühendislik Direktörü Michael Greer’i yeni Baş Teknoloji Başkanı (CTO) olarak lanse ederek duyurdu.

Greer, Discord’a 2017 yılında Mühendislik Direktörü olarak katıldı ve gelir, büyüme, uygulamalar, topluluk sunucuları, tasarım sistemleri, mesajlaşma ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi alan özelinde çalışmalar gerçekleştirdi. T2’yi kurmadan önce önceki şirketlerini Twitter ve Google’a satan T2 kurucu ortağı Gabor Cselle, “Michael’ın haber, eğlence ve sosyal platformlardaki özel deneyimi T2 vizyonumuzla mükemmel bir şekilde örtüşüyor” dedi. “Onion ve Tapp’te ekipleriyle birlikte milyonlarca kullanıcının katılımını sağlayan platformlar oluşturdu.”

T2’nin gelişimi oldukça hızlı oldu, sadece Kasım 2022’de ilk kod satırlarını işledi ve ardından bu Ocak ayında 1,1 milyon dolarlık bir tohum turuyla ilk dış finansmanını topladı. Elon Musk’ın Twitter’ı kaotik bir şekilde ele geçirmesinin ardından bir dizi Twitter alternatifi ilgi görmeye başlamış olsa da, T2’nin en büyük farklarından biri kurucu ekibi kurulmaya başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.