Teknoloji

Turkcell 2024 hedeflerini belirledi

Anadolu Ajansı’ndan Göksel Yıldırımın haberine göre Turkcell Genel Müdürü Ali Taha Koç, basın mensuplarına 2024’te 30’uncu kuruluş yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Turkcell’in gelecek vizyonunu hakkında bilgiler verdi, sorularını yanıtladı. Koç, “Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında ülkemizin dijitalleşmesindeki liderliğimizi sağlamlaştıracağız. Turkcell, ‘Türkiye Yüzyılı’nda, teknolojide Türkiye’nin en parlak yıllarını yazacak.” dedi.

Türkiye’nin halen devam eden dijital yolculuğunda Turkcell’in teknoloji üreterek ve teknolojiye yön vererek geleceği tasarladığını vurgulayan Koç, şu değerlendirmelerde bulundu: “Turkcell’in kuruluşundan itibaren geçen 30 yılı, Türkiye’nin dijitalleşme tarihidir. Turkcell mobil iletişim şirketi olarak başlayıp, entegre haberleşme operatörü ve dijital operatör olarak sürdürdüğü faaliyetlerinde Türkiye’de sektörün gelişmesinde önemli rol üstlendi. Misyonu doğrultusunda sürekli geliştirdiği yetkinlikleriyle Türkiye’nin dijitalleşme yolculuğuna destek olan Turkcell, sağladığı teknolojiyle de kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırıyor, dijital ihtiyaçlarını yüksek performansla karşılıyor. Bugün Paycell’den fizy’e, lifebox’tan GAME+’a, BiP’ten TV+’a pek çok dev marka Turkcell’in güçlü altyapısı ve teknolojisiyle Türkiye’nin çağı yakalamasına önemli katkılar sunuyor. Bu markalar çoğu zaman dünyayı takip eden değil, dünyanın takip ettiği yeni gelişmelere imza atıyor. 2024’te 30. yılımızı kutlayacağız. 30. yılda güzel hediyelerimiz, kampanyalarımız olacak. 2024 herkesin 30 ile Turkcell’i bağdaştırdığı bir yıl olacak.”

Yeni büyüme rotaları: Yapay zeka ve siber güvenlik

Turkcell ve teknolojinin iki “T”sinin hep yan yana olacağı projeler üzerinde çalıştıklarını dile getiren Koç, “Teknoloji çağında rekabet dijital dünyada yaşanıyor. Bu yüzden Türkiye’nin dijital egemenliğini de korumamız gerekiyor. Yenilikçi teknolojilere yapay zeka, siber güvenlik gibi yeni dikeyler açıp Türkiye’nin verisini korumak ve Türkiye’yi dijitalleştirmek için çalışacağız. Yapay zeka alanında kendi algoritmalarımızı oluşturacak bir altyapıya sahip olmamız lazım. Turkcell’in 38 milyon kullanıcısı var. Bu çok büyük bir veri. Bu veriyi analiz edip algoritmaları yapay zeka bazlı güvenli sistemlere evireceğiz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.