Teknoloji

Türk şirketin hedefi NATO’da ihale kazanmak

Dünya gazetesi’nden Birol Bozkurt’un haberine göre, artırılmış gerçeklik gözlükler üzerine de çalışma yapan şirket, yurtdışına yönelik en büyük hedeflerinin Nato’dan ihale kazanmak olduğunu söyledi.

Yazılım alanında faaliyet göstermek amacıyla 2006 yılında üç bilgisayar mühendisi tarafından kurulan ve 2021 yılında Borsa İstanbul’da halka açılan MİA Teknoloji, kimliklendirme, güvenlik, sağlık, bilişim, ulaşım, enerji, siber ve bilgi güvenliği ve metaverse alanlarında faaliyet gösteriyor.

Yurtdışında da büyümeyi hedefleyen şirketin Teknoloji Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Ünal, “Şirket olarak Nato ihalelerine girebilen birkaç Türk şirketinden biriyiz. Kendimizi sürekli geliştiren bir şirketiz, hedefimiz Nato gibi bir oluşumun ihalesini kazanacak noktaya ulaşmak” diye konuştu.

Şirket 2022’de 604,5 milyon TL, 2023’ün ilk yarısında ise 451,4 milyon TL hasılat elde etti. Türkiye dışında Katar, ABD ve Fas’ta faaliyetlerini sürdüren MİA Teknoloji, güçlü iş birliklerini tüm dünya ülkelerine taşımayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.