Teknoloji

Turizm Teknolojileri temalı ilk kuluçka merkezi TourisTech, Antalya’da açılıyor

Egirişim’in haberine göre, Antalya Bilim Üniversitesi Turizm Teknoloileri Kuluçka Merkezi (TourisTech), turizm teknolojileri girişimcileri ve startup’larına; paylaşımlı ofis, eğitim ve mentorluk imkanları sunarak ticarileşme ve ölçeklenme yolunda ihtiyaçları olan tüm destekleri sağlayacak. 

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle faaliyete başlayacak olan Türkiye’nin turizm teknolojileri dikeyindeki ilk kuluçka merkezi Touristech; 17 Nisan Cuma günü girişimcilerle buluşacak. Girişimci ve startup’ların fikir ve ürünlerinin ticarileşebilmesi ve ölçeklenebilmeleri için gerekli olan destekler, TourisTech bünyesinde gerçekleşmesi planlanan iki farklı program kapsamında çevrimiçi olarak organize edilecek.

Fikir aşamasını geçmiş, girişim takımını oluşturmuş ve fikrini iş modeline dönüştürmek isteyen girişimciler için Ön Kuluçka (TT-PRE) programını devreye alınırken, şirketini büyütmek, ticari potansiyelini yükseltmek, yatırım ve network’e erişmek isteyen şirketler içinse Hızlandırma (TT-ACC) programı yürütülecek. Bu program aynı zamanda Antalya Girişimcilik Ekosistemi’nin ilk hızlandırma programı olma özelliğini taşıyacak. Şehrin en merkezi noktası olan Markantalya AVM’nin 10. katında Antalya Bilim Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde; 3 farklı bağımsız bölümde 60 kişi kapasiteli paylaşımlı ofis alanı, toplantı odaları, internet, güvenlik, otopark ve sekreterya imkanlarıyla girişimcilere ev sahipliği yapacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.