Teknoloji

Tiktok yapay zeka sohbet robotunu test ediyor

Watchful.ai haberine göre Tiktok “Tako” adı verilen bir yapay zeka robotu üzerinde çalışıyor.

Son dönemde ChatGPT gibi yapay zeka sohbet botları çok popüler olmasının ardından birçok şirket kendi yapay zeka sohbet botunu test etmeye başladı. Tiktok’un da “Tako” adı verilen bot ile yapay zeka botları özelinde çalışmalar gerçekleştirdiği açıklandı.

TikTok arayüzünün sağ tarafında, kullanıcının profilinin ve beğeniler, yorumlar ve yer imleri için diğer düğmelerin üzerinde görüneceği belirli pazarlarda sınırlı test aşamasında olduğu belirtildi. Tıklandığında, kullanıcılar doğal dil sorgularını kullanarak Tako’ya video hakkında çeşitli sorular sorabilir veya öneriler isteyerek yeni içerikler keşfedebilir.

Örneğin, Kral Charles’ın taç giyme töreninin bir videosunu izlerken Tako, kullanıcılara “Kral Charles III’ün taç giyme töreninin önemi nedir?” diye sormalarını önerebilecek.

Kullanıcılar izleyecekleri bir şeyler hakkında fikir arıyorlarsa, Tako’dan belirli bir konuda – komik evcil hayvan videoları gibi – bazı videolar önermesini isteyebilecek. Bot, videonun adı, yazarı ve konusunun yanı sıra önerilen videolara bağlantılar içeren bir sonuç listesiyle yanıt verecek.

Bir TikTok sözcüsü TechCrunch’a verdiği demeçte, “İnovasyonun ön saflarında yer almak TikTok deneyimini oluşturmanın temelini oluşturuyor ve her zaman topluluğumuza değer katan yeni teknolojileri keşfediyoruz” dedi. “Belirli pazarlarda, TikTok’ta arama ve keşfi güçlendirmenin yeni yollarını test ediyoruz ve eğlendiren, yaratıcılığa ilham veren ve kültürü yönlendiren güvenli bir yer yaratmaya devam ederken topluluğumuzdan öğrenmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.