Teknoloji

Tiktok her kullanıcı paylaşımını potansiyel alışveriş fırsatına dönüştürecek

TikTok Shop’un ABD’ye gelmesinden aylar sonra şirket, e-ticaret bağlantılarını daha fazla videoya yerleştirmenin yollarını araştırıyor. TikTok Shop bağlantıları yakında sosyal medya uygulamasında çok daha yaygın hale gelebilir. Bloomberg, şirketin “TikTok Shop’ta benzer ürünleri bulun” bağlantısı sunmadan önce platformun videolarındaki ürünleri otomatik olarak tanımlayan yeni bir özelliği test ettiğini bildirdi.

TikTok daha önce bu özelliği ABD ve İngiltere’de az sayıda kullanıcıyla test ettiğini doğrulamıştı. Videolarına bir ürün bağlantısı eklenmiş olan bir kullanıcıya bunun TikTok Shop’u tanıtmak için kullanılacağı söylenmemişti.

Deneysel özelliğe ilişkin son raporlar, diğer şeylerin yanı sıra içerik oluşturucuların videolarından ürünlere bağlantılar eklemesine olanak tanıyan TikTok Shop’un ABD’de piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra geldi. Bloomberg şu anda influencer’ların ve markaların videolarda ürün etiketlemek için TikTok tarafından onaylanması gerektiğini belirtiyor, ancak yeni özellik ürün bağlantılarını tüm videolara genişletme potansiyeline sahip ve platform 2024 yılında ABD’de 17,5 milyar dolarlık satış hedeflerken TikTok’un e-ticaret özelliklerinde büyük bir genişlemeyi temsil ediyor.

Rakip sosyal medya platformu Pinterest, kullanıcıları belirli gönderilerde “Benzer ürünleri görüntülemeye” davet eden bir alışveriş önerisi özelliğine sahip. Alışveriş, Google Lens ve şirketin daha yeni olan Circle to Search özelliği için de önemli bir kullanım alanı olarak sunuldu – her ikisi de insanların moda aksesuarları gibi nesneleri tanımlamasına yardımcı oluyor ve bunları satın almak için bağlantılar sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.