Teknoloji

Tesla Cybertruck geliyor

Tesla’nın ilk pick-up modeli Cybertruck’ın merak edilen fiyatı açıklandı. Tanıtımının üzerinden geçen 4 yılın ardından satışına başlanacak elektrikli araç, Tesla CEO’su Elon Musk’ın 2019’da bildirdiği fiyat seviyesinden yüzde 50 daha pahalı bir başlangıç fiyatına sahip. Elektrikli pick-up modelin spor otomobillerden daha hızlı olduğunu vurgulayan Musk, aracın Teksas’taki tanıtımında, Porsche 911 taşıyan bir Cybertruck ile başka bir Porsche 911’in drag yarışının videosunu katılımcılara izletti.

911 İLE YARIŞTIRDI

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli pick-up modelin spor otomobillerden daha hızlı olduğunu vurgulayarak, “Sonunda gelecek gelecek gibi görünmeye başladı” dedi. Musk, aracın Teksas’taki tanıtımında, Porsche 911 taşıyan bir Cybertruck ile başka bir Porsche 911’in drag yarışının videosunu katılımcılara izletti.

Tesla’dan yapılan açıklamaya göre, Cybertruck’ın en güçlü versiyonu 2024’te satışta olacak. Aynı dönemde aracın dört tekerlekten çekişe sahip daha az güçlü versiyonu da müşteriler ile buluşacak. Aracın giriş versiyonu olan arkadan itişli versiyon ise 2025’te teslim edilmeye başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.