Web3

Telegram, platform içi reklam satın alımları için Toncoin ödemelerini etkinleştiriyor

Telegram, kullanıcıların Toncoin ile reklam satın almasına olanak tanıyacak. Platform, reklam gelirinin yüzde 50’sini halka açık kanal sahipleriyle paylaşmayı planladığı bildirildi.

Hafta sonu yapılan bir duyuruya göre, Telegram artık kullanıcıların Toncoin ile platform içi reklamlar satın almasına izin veriyor. Bu güncelleme, mesajlaşma uygulamasının genel Telegram kanallarında gösterilen reklamlardan elde edilen gelirin yüzde 50’sini sahiplerine dağıtan en son kullanıcı para kazanma güncellemesinin bir parçası olduğu ifade edildi.

Telegram’a göre, kullanıcılar artık “bir avuç” Toncoins kadar az ödeme yaparak kanallarını tanıtabilecek. Duyuruda, kullanıcıların TON destekli reklamlarını yerleştirmek için tam kanalları seçme yetkisine sahip olacağı belirtildi. Ayrıca, duyuruya göre, kanal sahipleri ödüllerini ücret ödemeden çekebilecekken, para çekme hizmeti önümüzdeki haftalarda Telegram’ın Fragment borsasında kullanıma sunulacak.

Telegram duyuruda, “TON Blockchain’i seçtik çünkü düşük ücretleri, yüksek işlem hızları var – ve saniyede işleyebileceği işlem sayısı için bir rekor tutuyor” diye yazdı. TON’un geçtiğimiz Kasım ayında yapılan bir test sırasında saniyede 100.000 işlem kaydettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.