Startup

Tek kişilik girişim 50 milyon Euro’ya satılıyor

Londra merkezli tek kişilik girişim ve League of Legends oyuncularının oyun içi istatistiklerini takip etmeleri ve geliştirmeleri için tasarlanmış oldukça popüler bir yardımcı uygulama olan Porofessor’ün arkasındaki beyin olan Wargraphs 50 milyon Euro’ya satın alınacak.

Porofessor, oyuncular arasında hızla ilgi gördü ve oyunlarını geliştirmek isteyen League of Legends meraklıları için değerli bir araç haline geldi. Uygulamanın başarısı potansiyel alıcıların dikkatini çekti ve hikayeyi ilk kez haberleştiren TechCrunch’a göre, Wargraphs piyasaya sürülmesinden sadece birkaç yıl sonra 50 milyon Euro’ya (54 milyon $) kadar bir bedelle satın alınmaya hazırlanıyor.

Çevrimiçi oyun topluluklarını satın alma, büyütme ve yönetme konusunda uzmanlaşmış bir İsveç şirketi olan MOBA Networks’ün alıcı olacağı açıklandı. MOBA’nın planlarının ise Wargraphs’ın mevcut ürünlerinin erişimini özellikle Asya pazarlarında genişletmek ve aynı zamanda ek oyun başlıkları için analitik geliştirmek olduğu belirtildi. Bu stratejik hamle ile Wargraphs’ın başarısından yararlanmayı ve çevrimiçi oyun sektöründe daha fazla büyüme sağlamayı amaçladığı vurgulandı.

Wargraphs’ın son mali yılda 12,3 milyon € gibi etkileyici bir gelir elde ettiği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.