Startup Teknoloji

ShipEntegra, Amazon’da tanınan ilk Türk teknoloji lojistik firması oldu

Bloomberg’in yayınladığı habere göre Yapay zekâ destekli teknolojisi ile 220’den fazla ülkeye kargo gönderme imkânı sunan ShipEntegra, Amazon tarafından tanınan ilk Türk lojistik teknoloji şirketi oldu.

Türkiye’deki Amazon satıcılarının sadece Amerika’ya rahat satış yaptıklarını, ancak bu partnerlik ile birlikte dünyanın her yerine rahatlıkla ürün gönderebileceklerini söyleyen ShipEntegra CEO’su Ali Ceylan, “Üyelerimiz, lojistik maliyetleri açısından rekabetçi olamadıkları Singapur, Japonya ve Avustralya gibi ülkelerin yanı sıra, satın alma gücü yüksek olan Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) de artık FBM yöntemiyle ürün gönderebilecekler.” dedi.

ShipEntegra olarak verdikleri satış sonrası lojistik hizmetinin yanı sıra satış öncesi süreçleri de kolaylaştırabilecek çözümler geliştirdiklerini söyleyen Ali Ceylan, “Daha fazla kişinin kolayca e-ihracat gerçekleştirebilmesinin amaçladığımız ShopiVerse iştirakimiz ile şirketler; Amazon, Walmart ve eBay gibi pazar yerlerinde kolaylıkla mağaza açabiliyor. ShopiVerse sayesinde firmalar birkaç adımda Amerika ve İngiltere gibi pazar yerlerinde kolaylıkla satış gerçekleştirebiliyor” dedi.

ShipEntegra’nın Etsy tarafından da tanınan ilk ve tek Türk teknoloji lojistik şirketi olduğunu hatırlatan Ceylan, sektöre girmelerinin ardından Türkiye’nin Etsy’deki sıralamasının 15’ten 7’nciliğe yükseldiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.