Teknoloji

Sanayi ve Teknoloji Bakanı 15 Turcorn adayını açıkladı

Türkiye’nin yüksek değerli teknoloji girişimleri olarak tanımladığımız Turcorn‘lar odağında kayda değer bir gelişme yaşandı. Bu kapsamda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Turcorn Adayları Tanıtım Toplantısı’nda 15 Turcorn adayı açıklandı.

Webrazzi’nin haberine göre bugüne dek aldıkları yatırımlarda elde ettikleri değerleme milyar doları aşan 7 Turcorn’umuz olduğunun da açıklandığı toplantıda Turcorn adayları ise şu şirketler oldu; Ace GamesalbertAppSamuraiBulutistanColendiEnquraFazlaMacellanPicusPixeryRS ResearchTechsignVisperaVRLab AcademyWask.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Dünya girişimcilik ekosisteminde girişim seviyesinden hızla ölçeklenerek 1 milyar dolar şirket değerlemesini aşan girişimler için ‘Unicorn’ ifadesi kullanılıyor. Türkiye’den çıkan ve girişiminin erken aşamasını başarıyla tamamlamış, globale açılmayı hedefleyen, milyar dolar değerlemeyi aşan şirketlere ise, ‘Turcorn’ deniyor.” dedi. Kacır, Ulusal Girişimcilik Stratejisi kapsamında 2030 için 100 bin teknogirişim hedefini koyduklarını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.