Teknoloji

Samsung, ChatGPT alternatifi Samsung Gauss’u tanıttı

OpenAI’ın geliştirici etkinliğinden sadece birkaç gün sonra Samsung, Samsung AI Forum 2023’te kendi generatif AI modeli Samsung Gauss’u duyurdu.

Samsung Research tarafından geliştirilen Samsung Gauss, üç araçtan oluşmaktadır: Samsung Gauss Language, Samsung Gauss Code ve Samsung Gauss Image.

Samsung Gauss Language, insan dilini anlayabilen ve ChatGPT gibi soruları cevaplayabilen büyük bir dil modeli olduğu açıklandı.E-postalar yazmanıza ve düzenlemenize, belgeleri özetlemenize ve dilleri çevirmenize yardımcı olacağı belirtildi. Samsung, büyük dil modelini telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler gibi cihazlarına entegre ederek şirketin akıllı cihazlarını biraz daha akıllı hale getirmeyi planladığı ifade edildi.

Samsung Gauss Code, code.i adlı kod asistanı ile çalışır ve daha spesifik olarak geliştirme koduna odaklanar geliştiricilerin hızla kod yazmalarına yardımcı olabileceği bildirildi.

Samsung Gauss Image’e gelince, adından da anlaşılacağı gibi bir görüntü oluşturma ve düzenleme özelliğinin de olacağı açıklandı. Örneğin, düşük çözünürlüklü bir görüntüyü yüksek çözünürlüklü bir görüntüye dönüştürmek için kullanılabilecek.

Teknoloji şirketi, Samsung Gauss’un şu anda yalnızca personeli tarafından dahili olarak kullanıldığını, ancak “yakın gelecekte” kamu kullanıcılarının kullanımına sunulacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.