Teknoloji

Rusya Hipersonik füze sistemlerini geliştirmeye devam ediyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Washington tarafından reddedildiğini iddia ettiği Rusya, ABD ve Avrupa için ortak bir füze savunma sistemi oluşturma girişimini hatırlattı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’li gazeteci Tucker Carlson’ın internet sitesinde yayınlanan röportajında, Moskova’nın Batı’nın eylemlerine yanıt olarak oluşturduğu hipersonik saldırı sistemlerini sürekli geliştirdiğini söyledi. Putin: “Kıtalararası menzile sahip hipersonik sistemler yarattık ve bunları geliştirmeye devam ediyoruz. Şu anda hipersonik vuruş sistemlerinin geliştirilmesi açısından herkesin, ABD’nin ve diğer ülkelerin önündeyiz. Ve bunları her geçen gün geliştiriyoruz” dedi.

Putin, Washington tarafından reddedildiğini öne sürdüğü Rusya, ABD ve Avrupa için ortak bir füze savunma sistemi oluşturma girişimini hatırlattı. “Tam da o zaman dedim ki, ‘Bakın, ama o zaman karşı önlemler almak zorunda kalacağız. Öyle vuruş sistemleri yaratacağız ki bunlar füze savunma sistemlerini kesinlikle aşacak’ dedim. Cevap şuydu: ‘Biz bunu size karşı yapmıyoruz, siz de istediğinizi yapın. Bize karşı olmadığını, ABD’ye karşı olmadığını varsayarak’. Ben de ‘Tamam’ dedim” şeklinde konuştu. Ona göre, bundan sonra Rusya hipersonik silahlar üretti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.