Teknoloji

Roblox’tan 17 yaş ve üzeri kullanıcılarına yeni içerikler

Roblox, genç kullanıcılarına müjdeyi verdi. Platform kullanıcılarının 17 yaş ve üzeri kullanıcılar için oluşturulmuş daha olgun içeriklere erişimini sağlayacak bir güncelleme duyurdu.

Bu deneyimlere erişmek veya oluşturmak için kullanıcıların yaş doğrulama sürecini geçmeleri gerekeceği açıklandı. Roblox’un 17 yaş üzeri kullanıcı grubu 2022′ yılının aktif kullanıcıların neredeyse yüzde 40’ını oluşturuyordu. Bu değişiklikler, platformun genç kullanıcılarına ilgi çekici ve ilgili kalabilmeleri için daha yetişkin temaları keşfetme imkanı sunmayı hedefliyor.

Techcrunch’ın haberine göre Roblox, kendini sosyal ağ ile oyun arasında konumlandıran benzersiz bir platform olarak tanımlanıyor. Kullanıcıların oluşturduğu oyun dünyaları ve çevrimiçi sosyal alanlarla milyonlarca günlük kullanıcıya renkli bir deneyim sunuyor. Bu platform artık 17 yaş ve üzeri kullanıcılara daha yoğun içerikler ile yeni deneyimler sunabilecek. Bu değişiklikler ile Roblox’un içerik yaratıcılarına yeni fırsatlar sağlayabileceği ve genç kullanıcılarıyla daha fazla etkileşim kurmasına olanak tanıyabileceği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.