Teknoloji

OpenAI’de Yönetim Kurulu şoku

OpenAI kurucu ortaklarından olan Greg Brockman yönetim kurulunu eleştiren bir yazı yayınladı. Brockman, “Sam ve ben, bugün OpenAI yönetim kurulu tarafından alınan karar karşısında derin bir şok ve üzüntü içindeyiz. Dostlarımızın endişelenmesine gerek olmadığını belirtmek isteriz. Biz iyiyiz ve yakın gelecekte daha büyük şeylere imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

Sam Altman’ın Yönetim Kurulu kararı sonrası kovulmasının ardından istifa eden Brockman X üzerinden sürece ilişkin açıklamalarda bulundu. Brockman sürecin karmaşık olduğunu belirterek bazı bilgiler paylaştı.

Brockman şunları anlattı: “Bu süreçte bizimle birlikte olan tüm değerli meslektaşlarımıza, müşterilerimize, yatırımcılarımıza ve destek veren herkese teşekkür etmek istiyoruz. Olayın detayları oldukça karmaşık, ancak elimizdeki bilgileri paylaşmak istiyoruz: Dün gece, Sam, Cuma günü öğlen Ilya ile bir görüşme talebi aldı. Sam, Google Meet’e katıldığında, beklenmeyen bir durumla karşılaştı: Benim dışında tüm yönetim kurulu üyeleri toplantıdaydı. Ilya, Sam’e kovulduğunu ve bu haberin yakında duyurulacağını söyledi. Saat 12:19’da Greg, Ilya’dan hızlıca aramasını isteyen bir mesaj aldı. Saat 12:23’te Ilya, Greg’e yönetim kurulunun Sam’i ve kendisini çıkardığı, ancak Greg’in rolünü koruyacağı bilgisini içeren bir Google Meet bağlantısı gönderdi. Bu haberlerle eş zamanlı olarak OpenAI, resmi bir blog yazısı yayınladı. Destek ve ilginin yoğunluğu bizi gerçekten etkiledi; teşekkür ederiz. Ancak, dostlarımızın endişelenmesine gerek olmadığını belirtmek isteriz. Biz iyiyiz ve yakın gelecekte daha büyük şeylere imza atacağımıza inanıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.