Teknoloji

OpenAI üçüncü taraf kuruluşlar ile işbirliği yapacak

OpenAI, yapay zeka model eğitimi için kamusal ve özel veri setleri oluşturmak amacıyla üçüncü taraf kuruluşlarla iş birliği yapma çabası olan Data Partnerships’ı duyurdu.

Open AI tarafından paylaşılan bir blog yazısında, Data Partnerships’ın “daha fazla kuruluşun AI’nin geleceğini yönlendirmesine yardımcı olmak” ve “daha faydalı modellerden faydalanmak” için tasarlandığını belirtildi.

“Sonuçta tüm insanlığa güvenli ve faydalı [AI] yapabilmek için AI modellerinin tüm konu başlıklarını, endüstrileri, kültürleri ve dilleri derinlemesine anlamasını istiyoruz; bu da mümkün olan en geniş eğitim veri setini gerektirir,” diyor OpenAI. “Sizin içeriğiniz de AI modellerini, alanınızın anlayışını artırarak size daha fazla yardımcı olabilir.”

Data Partnerships programının bir parçası olarak, OpenAI, “insan toplumunu yansıtan” ve bugün çevrimiçi olarak kolayca erişilemeyen “büyük ölçekli” veri setleri toplayacağını söylüyor. Şirket, görüntüler, ses ve video dahil olmak üzere geniş bir yelpazede çalışmayı planlasa da özellikle farklı dillerde, konularda ve formatlarda “insan niyetini ifade eden” (örneğin, uzun metin yazılar veya konuşmalar) veri arayışında.

OpenAI, gerekirse eğitim verilerini dijitalleştirmek için organizasyonlarla çalışacağını ve bu işlemde optik karakter tanıma ve otomatik konuşma tanıma araçlarını kullanacağını, gerektiğinde hassas veya kişisel bilgileri kaldıracağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.