Teknoloji Web3

OpenAI kurucusu yapay zekanın geleceğinden umutlu

OpenAI CEO’su Sam Altman, yapay zeka düzenlemeleri, ChatGPT ve ötesi hakkında konuşmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesini ziyaret etti. Hükümet başkanları ve startup topluluklarıyla bir araya gelen Altman, katıldığı bir konferansta yapay zeka hakkındaki görüşlerini paylaştı. Altman, “Avrupa seyahatlerini yapmamın nedeni Bay Area teknoloji balonunun dışına çıkmak” dedi. Altman, birçok açıdan yapay zekayı, yeni şeyler yaratmak, potansiyeli ortaya çıkarmak ve belirli sorunlar hakkında nasıl düşünmemiz gerektiğini değiştirmek için insanlar tarafından kullanılabilecek bir araç olarak gördüğünü söyledi.

Altman konferansta yapay zekanın mevcut durumundan heyecan duymasının nedenlerini sıraladı. Altman’a göre yapay zeka, sadece tek bir şeyde değil, birçok farklı şeyde oldukça iyi olduğu için bir an yaşıyor. Örneğin, “yapay zeka eğitim söz konusu olduğunda özellikle yararlı olabilir ve dünya çapında eğitimde büyük bir değişimin eşiğinde olabiliriz” değerlendirmesini yaptı.

Tabii ki GPT ve diğer YZ modellerinin yazılım geliştirme de dahil olmak üzere çok çeşitli işlerde verimliliği artırmak için nasıl yararlı olduğundan da bahseden Altman, düzenlemelere ilişkin şunları söyledi: “Uyum sağlamayı planlıyoruz, Avrupa’yı gerçekten seviyoruz ve hizmetlerimizi Avrupa’da sunmak istiyoruz ama sadece teknik olarak bunu yapabildiğimizden emin olmak istiyoruz. Bence süreç iyi bir yere varacak. Bunu yapmamızın önemli olduğunu düşünüyorum. Düzenleyici netlik iyi bir şeydir” dedi.

Daha akıllı, hızlı, yetenekli ve daha ucuz

OpenAI için sırada ne var? sorusuna ise yol haritasının çok basit olduğunu vurgulayan Altman ekibin “daha iyi, daha akıllı, daha ucuz, daha hızlı, daha yetenekli modeller. İnsanların daha iyi ve daha iyi modeller yapmak için birbirleriyle yarışması harika bir şey. Güvenliği riske atacak şekilde rekabet etmediğimiz sürece – güvenlik konusunda çıtayı yükseltirken modeller için rekabet ediyorsak – bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.