Teknoloji Web3

Open AI CEO’su: Yeni fikirler üzerinde çalışıyoruz

OpenAI’nin CEO’su Altman, Hint gazetesi Economic Times’ın ev sahipliğinde düzenlenen bir konferansta ChatGPT-5’e referans vererek, “Bu modele başlamadan önce yapmamız gereken çok iş var. Bunun için ihtiyaç duyduğumuzu düşündüğümüz yeni fikirler üzerinde çalışıyoruz, ancak başlamak için buna yakın değiliz.”

Mart ayı sonlarında, aralarında Elon Musk ve Steve Wozniak’ın da bulunduğu 1.100’den fazla imza ile, “tüm Yapay Zeka laboratuvarlarını GPT-4’ten daha güçlü YZ sistemlerinin eğitimini en az 6 ay süreyle derhal durdurmaya” çağıran bir açık mektup imzalanmıştı.

Altman, mektubun “nerede duraklamaya ihtiyacımız olduğuna dair çoğu teknik nüansı kaçırdığını” söyledi, ancak OpenAI’nin GPT-5’i eğitmeye başlamadığını ve “bir süre” bunu yapmayı planlamadığını iddia etti. Altman, yapay zeka konusunda en çok ses çıkaranlardan bazılarının endişelerini ve girişimin potansiyel tehlikeleri dış denetimler, kırmızı ekip ve güvenlik testleri gibi daha anlamlı önlemlerle zaten değerlendirdiğini söyledi.

Altman, OpenAI’nin daha küçük yapay zeka girişimlerinin düzenlenmesine karşı olduğunu da söyledi. Altman, “Çağrıda bulunduğumuz tek düzenleme kendimiz ve daha büyük insanlar içindir. GPT-4’ü piyasaya sürmek altı aydan fazla sürdü.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.