Web3

Notcoin 17 milyon kullanıcıya erişti

Notcoin, toplam oyuncu sayısının üç kattan fazla artırarak 5,1 milyondan 17,2 milyonun üzerine çıktığını ve günlük aktif kullanıcı sayısının yaklaşık dört milyon olduğu açıklandı. Ücretsiz ve kullanımı kolay bir Telegram oyunu olan Notcoin, insanların jeton kazanmak için telefonlarının ekranına dokunmalarına odaklanan, 1 Ocak’ta yayına girdiğinden beri popülaritesinde önemli bir artış yaşadı.

Notcoin, 9 Ocak’ta 5,1 milyon olan toplam oyuncu sayısını üç kattan fazla artırarak 17,2 milyonun üzerine çıkardı ve oyunda bulunan kendi bildirdiği istatistiklere göre günlük yaklaşık dört milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Notcoin’in hızlı büyümesi, geçen ay beta sürümünün piyasaya sürülmesinin ardından üç haftadan kısa bir süre içinde gerçekleşti. TON Vakfı Pazarlama Direktörü Jack Booth yaptığı açıklamada, “Notcoin, herhangi bir token’dan önce, gerçek bir Web3 entegrasyonundan önce oyun odaklı ve büyüme odaklı oldukları ilginç bir yaklaşıma sahip” dedi.

Aylık yaklaşık 800 milyon aktif kullanıcısı olan ve kripto yerlileri arasında yaygın olarak kullanılan küresel mesajlaşma uygulaması Telegram, 2018’de TON blok zinciri üzerinde çalışmaya başladı, ancak 2020’de projeyi bıraktı, çünkü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Telegram’a menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

Oyuna olan yoğun ilgiyi yansıtan “Notcoin” şu anda Google Trends’te dünya çapında “dogecoin” ile benzer bir ilgi puanına ve “memecoin “den daha yüksek bir ilgi puanına sahip olduğu gözlemlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.