Web3

Nijerya Binance çalışanlarını gözaltına aldı

Binance Nijerya, bir yıl içinde tanımlanamayan kaynaklardan 26 milyar doları aşan işlemleri kolaylaştırdığı iddia edildi. Soruşturmaya yakın bir yetkiliye göre, Nijerya Devlet Güvenlik Bakanlığı kripto borsasının Afrika ülkesindeki operasyonlarına ilişkin soruşturmalarla bağlantılı olarak en az iki Binance çalışanını gözaltına aldı.

Binance Nijerya, bir yıl içinde tanımlanamayan kaynaklardan 26 milyar doları aşan işlemleri kolaylaştırdı. Son zamanlarda Nijerya hükümeti, Binance ve Forextime, OctaFX, Crypto, FXTM, Coinbase, Kraken gibi diğer kripto platformlarını engellemek için harekete geçti. Bu platformlar üzerindeki bu yeni kısıtlama, ülkedeki döviz spekülasyonu faaliyetlerini yavaşlatmayı amaçlıyor.

Konuya aşina olan kişilere göre yetkililer, bir Amerikan ve bir İngiliz vatandaşı olan iki Binance yöneticisinin pasaportlarına el koydu.Yetkililer, Binance çalışanlarının neden gözaltına alındığına ilişkin ayrıntı vermedi ve Nijerya yasalarını ihlal etmekle suçlanıp suçlanmadıkları belirsizliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.