Teknoloji

New York Times, haberlerinde yapay zeka için bir ekip kuruyor

Yayın, üretici yapay zekanın kullanım alanlarını deneyecek yeni bir ekip için mühendisler ve editörler işe alacak, ancak gazetecilerin haberleri yazmaya, düzenlemeye ve bildirmeye devam edeceğini söylüyor.

New York Times, haber merkezinde üretken yapay zekanın kullanımını araştırmak üzere bir ekip kurmaya başlayacağını açıkladı. Kısa bir süre önce yapay zeka girişimlerini yönetmek üzere yayın tarafından işe alınan Zach Seward, Threads’te ekibin “haberciliğe ve Times’ın okuyuculara nasıl sunulduğuna yardımcı olmak için üretken yapay zeka ve diğer makine öğrenimi tekniklerinin prototip kullanımlarına odaklanacağını” paylaştı.

Seward’ın paylaşımında Times’ın yapay zeka haber girişimini tamamlamak için bir makine öğrenimi mühendisi, bir yazılım mühendisi, bir tasarımcı ve birkaç editör işe almayı planladığı belirtildi. Times şu ana kadar yapay zeka girişimleri için bir yardımcı yayın yönetmeni ve kıdemli bir tasarım editörü için iş ilanları yayınladı.

“Yapay zeka girişimlerinden sorumlu yayın yönetmeni tarafından yönetilecek olan ekipte mühendislik, araştırma ve tasarım yeteneklerinin bir karışımına sahip meslektaşlar da yer alacak ve haber odası içinde bir tür skunkworks ekibi olarak görev yapacak. Birlikte, en iyi fikirleri prototipten üretime taşımak için haber, ürün ve teknoloji gruplarındaki diğer ekiplerle ortaklık kuracaklar” ifadeleri yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.