Teknoloji

Musk açıkladı: Gmail’e rakip “Xmail” geliyor

Elon Musk, Gmail’e rakip olacak yeni e-posta hizmeti XMail’i duyurdu. Musk, XMail’in yakında “geleceğini” doğruladığı sosyal medya platformu X’i açıkladı.

X’in (eski adıyla Twitter) sahibi Elon Musk, son girişimini açıkladı: XMail, Google’ın pazardaki hakimiyetine meydan okuyabilecek yeni bir e-posta hizmeti. Hizmetin özellikleri, lansman tarihi veya fiyatlandırması hakkında daha fazla ayrıntı vermedi ancak X uygulamasıyla entegre olacağını ima etti.

Haber, Google’ın popüler e-posta hizmetini Ağustos 2024’e kadar kapatacağını iddia eden sahte bir görsel nedeniyle alarma geçen Gmail kullanıcıları arasında yaşanan panik dalgasının ortasında geldi. Google’dan gelen resmi bir e-posta gibi görünen görsel, X ve diğer sosyal medya platformlarında viral hale gelerek milyonlarca kullanıcı arasında kafa karışıklığına ve öfkeye neden oldu.

Google, Gmail’in “kalıcı” olduğunu ve kısa süre önce arayüzünü daha kullanıcı dostu ve renkli hale getirmek için güncellediğini belirterek söylentiyi hızla çürüttü. Ancak bazı kullanıcılar şüpheci kaldı ve alternatif olarak XMail’i denemek istediklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.