Teknoloji Web3

Mercedes arabalarına ChatGPT entegre edecek

Mercedes-Benz, Amerika Birleşik Devletleri’nde MBUX eğlence sistemi içerisine OpenAI’nin ChatGPT adlı sohbet tabanlı yapay zeka ajanını dahil edileceği açıklandı.

MBUX özellikli Mercedes modellerinin ABD’de bulunan sahipleri, 16 Haziran’dan itibaren beta programına katılma seçeneğine sahip olacak ve ChatGPT işlevselliğini etkinleştirebilecek. Techcrunch’ın haberine göre Mercedes, aracın sohbet yeteneklerini geliştirebileceğini düşünüyor. ChatGPT, insan gibi etkileşimler ve çeşitli görevlerdeki çok yönlülüğüyle tanınıyor, ancak bu işlevlerin sürüş ortamı için uygun olup olmadığı belirsiz olarak nitelendiriliyor.

Mercedes, sürücülerin ellerini direksiyonda ve gözlerini yolda tutarak karmaşık soruları yanıtlayabilen bir sesli asistan sunmayı hedeflediğini belirtti. Entegrasyon, Mercedes’in ses arayüzü hizmetini üçüncü bir tarafa dış kaynak kullanma olasılığını belirtecek ve “ChatGPT ile Microsoft AI tarafından desteklenmektedir” ibaresi ile duyurulacak.

Mercedes, OpenAI ve Microsoft arasındaki ortaklığın uzun vadede nasıl katkı sağlayacağı ise merak konusu olarak ifade ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.