Teknoloji

LinkedIN yapay zeka kadrolarını işe alacak

LinkedIn, 668 çalışanını işten çıkaracağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde bir dizi yeni yapay zeka destekli aracı piyasaya süreceğini duyuran şirket takibinde bu yıl ikinci defa AR-GE ve finans alanlarındaki ekiplerinde işten çıkarıma gitti. Şirket, daha fazla yapay zeka konusunda uzman yeteneği kadrosuna katmayı planlıyor.

Şirketten yapılan açıklamada “Organizasyon yapılarımızı uyarlarken ve karar verme sürecimizi düzene koyarken, geleceğimiz için stratejik önceliklere yatırım yapmaya ve üyelerimize değer sunmaya devam edeceğiz” denildi. BloombergHT’nin haberine göre, LinkedIn, yapılan resmi açıklama ile 668 çalışanı ile yollarını ayırıyor. Şirketin hedefi, işgücünde daha fazla yapay zeka konusunda yetenekleri kadrosuna katmak yer alıyor.

LinkedIn, geçtiğimiz hafta şirket çapında bir dizi yeni yapay zeka destekli aracı piyasaya süreceğini duyurmuştu. İşten çıkarmaların, AR-GE ve finans departmanlarının etkileneceği belirtilirken LinkedIn’deki toplam işten çıkarmaların sayısı bu yıl toplamda 1,384 olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.