Teknoloji

Küresel oyun pazarının 2025’te 269 milyar dolara ulaşması bekleniyor

Oyun uygulamalarının kurulumları ve oturumları, 2023’te pek olumlu bir tablo çizmediği belirtilirken, kurulumlar %2 ve oturumlar %7 düştüğü bildirildi. 2023’ün dördüncü çeyreğinde kurulumlar yıllık bazda %7’lik bir artış gösterdi ve bu trendin devam edeceği düşünülüyor.

Ocak 2024’teki oturumlar, Ocak 2023’e göre %3 yüksekti. 2023’te yıllık bazda büyüme (kurulumlarda %7 ve oturumlarda %1) gören tek bölge LATAM olsa da, dördüncü çeyrek önemli ölçüde daha iyi bir seyir izledi. APAC bölgesindeki kurulumlar yıllık bazda %3, EMEA’daki kurulumlar %12 ve Kuzey Amerika’daki kurulumlar %6 artış gösterdi ve LATAM, dördüncü çeyreği %19’luk bir artış ile tamamladı.

Adjust Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Satış Direktörü Başak Zerman’a göre;  “Mobil oyunlar, küresel ekonomik yavaşlamadan darbe aldı ancak 2024’te her şey daha iyimser görünüyor. Adjust verilerine göre sadece genel bir iyileşme olmuyor, aynı zamanda büyümenin şimdiden hızla gerçekleştiği bazı alanlar da var.Oyun geliştiricileri, doğru araçları kullanarak ve yapay zeka ile birlikte kişiselleştirme gibi yeni teknolojilere odaklanarak daha fazla oyuncuya ulaşabilir, kampanyalarını yeni kanal ve platformlarda ölçeklendirebilir, daha fazla kurulum ve oyun oturumu elde edebilirler. Mobil oyun geliştiricileri, stüdyoları ve pazarlamacıları için başarının sırrı, her zaman olduğu gibi yüksek doğruluklu analitiğin yanı sıra kullanıcı kazanımı ve ölçümlemesinde veriye dayalı bir yaklaşım gerektiriyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.