Web3

Kripto yatırımlarına 13.8 milyar dolarlık rekor giriş oldu

Kripto yatırım ürünleri, yıl başından bu yana 13,8 milyar dolarlık rekor giriş olduğu bildirildi.

Küresel kripto fonları, yıl başından itibaren 13,8 milyar dolarlık rekor yıllık giriş elde ederek geçen hafta bir başka 646 milyon dolar eklediği açıklandı. Ancak, CoinShares Araştırma Başkanı James Butterfill’e göre, “ETF hype’ının azaldığına dair işaretler var.” BlackRock, Bitwise, Fidelity, Grayscale, ProShares ve 21Shares gibi varlık yöneticilerindeki kripto fonları, geçen hafta CoinShares’in en son raporuna göre küresel olarak bir başka 646 milyon dolarlık giriş kaydetti.

Önceki hafta oluşan 862 milyon dolarlık net girişin ardından, yıl başından bu yana girişler şimdi 13,8 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesinde, 2021’deki önceki yıllık rekor olan 10,6 milyar doları fazlasıyla aşıyor, 2024’ün sadece birkaç ayında.

Bu, küresel kripto fonları için devam eden bir toparlanmayı işaret ettiğği, 22 Mart’ta sona eren haftada neredeyse 1 milyar dolarlık çıkışın olduğu açıklandı. Ancak, CoinShares Araştırma Başkanı James Butterfill’in yazdığı gibi, aynı zamanda borsa yatırım fonu hype’ının da azaldığına dair işaretler olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.