Web3

Kripto Borsası BitGet’ten Asya’ya 100 milyon dolarlık yatırım

Kripto borsası Bitget, Asya ülkelerinde Web3’ü geliştirmek için Asya’ya yatırım yaparak Web3 girişimlerini desteklemeyi hedefleyen 100 milyon dolarlık yeni bir fon başlattı.

Coindesk’in haberine göre Hong Kong’un kripto düzenlemelerini hafiflettiği görülüyor ve Japonya geçen hafta Web3 gelişimi için bir teknik incelemeyi onayladı. Doğu Asya ülkeleri son birkaç aydır kriptoyu teşvik etmek için adımlar atıyor. Asya’ya yatırım yapan Bitget Genel Müdürü Gracy Chen, CoinDesk’e yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Ayı krizine rağmen Bitget her zaman gelecek vaat eden ve yenilikçi projeleri ve BUIDL odaklı Web3 ortamının gelişimini desteklemiştir. Bitget Web3 Fonu’nun lansmanı, kripto ve Web3’ün benimsenmesini sağlamaya yönelik devam eden çabalarımızın bir devamı ve 2023’teki ‘Türevin ötesine geçme’ stratejimizi yansıtmaktadır.”

Asya yatırımı ile stratejik bir hamle yapan Bitget’in bir sözcüsü fonun kendi kendini finanse ettiğini söyledi. “Bitget, istikrarlı gelişimi ve hızla büyüyen işi sayesinde yeterli nakit akışı ile borçsuzdur” dedi.


Bu fonun piyasaya sürülmesi, Bitget’in merkezi olmayan çok zincirli cüzdan BitKeep’e 30 milyon dolar yatırım yapmasının ardından gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.