Web3

KPMG Türkiye’nin Web3 raporunu paylaştı

KPMG Türkiye, Türkiye’nin blok zincirine adaptasyonu için rehber işlevi görecek, “KPMG Perspektifinden Web3” raporunu açıkladı. KPMG Türkiye Ülke Başkanı Murat Alsan, Türkiye ve dünyanın büyük bir teknolojik dönüşümden geçtiğini ve şirketlerin bu değişime ayak uydurmakta zorlandığını ve yapılan çalışmanın şirketlerin Web3’e uyum sağlamalarına katkı vereceğini söyledi.

Dünya gazetesinin haberine göre KPMG Türkiye, blok zinciri teknolojisinin faydalarının, kullanım alanlarının, avantajlarının, dezavantajlarının anlaşılması ve sektörlere olan katkısının gelişmesi amacıyla hazırladığı “KPMG Perspektifinden Web3” başlıklı araştırma raporunun sonuçlarını paylaştı.

Raporda 6 ana başlık öne çıktı. Finans, CBDC ve Stablecoin, DAO (merkezi olmayan özerk organizasyon), NFT, Metaverse, DeSci & Refi konularına odaklanan raporda, merkeziyetsiz finans işlemlerinin geleceği, ülkelerin regülasyonlara yönelik hazırlıkları, hukuksal ve vergisel alanların netleşmesi ve sanal pazar yerlerine uyum kapsamında NFT ve Metaverse’e yönelik bilgiler yer aldı. Blok zincirinin en trend altı başlığı olan finans (CeFi, DeFi), DeSci & ReFi, DAO, Metaverse, NFT ve CBDC & Stablecoin (merkez bankaları dijital para birimi) konularına danışman perspektifinden ışık tutan araştırma raporu, 5 şirket ortağı ve KP Law kurucu ortağı liderliğinde hazırlandı.

“Şirketlere ışık tutmak istedik”

Rapor hakkında değerlendirmede bulunan KPMG Türkiye Ülke Başkanı Murat Alsan, “Web3; ticareti, şirketlerin işleyişini, veri yönetimini ve tüketici profilini değiştiren dönüşümcü bir güç olarak karşımıza çıktı.

Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve BCTR Tedarik Zinciri Çalışma Grubu Başkanı olarak, paydaşlarımızla yürüttüğümüz düşünce liderliği çalışmalarının, yeni teknolojilerin hayata geçirilmesinde ne kadar önemli birer referans noktası olduğunu gözlemleme fırsatı buldum. KPMG Türkiye Ülke Başkanı olarak içerisinde yer aldığım bu çalışma ile de iş dünyasının blok zincirine adaptasyonu konusuna, profesyonel danışman perspektifinden de ışık tutmak istedik” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.