Teknoloji

Kendi sesiniz ile 8 dilde konuşabileceksiniz

Elevenlabs adlı şirketin paylaştığı bilgilere göre yeni ve gelişmiş dil modeli piyasaya sürüldü. “Eleven Multilingual v1” olarak adlandırılan yen güncellemeye 7 dil daha eklenerek toplam 8 dilde kendi sesiniz ile içerik oluşturabilecek ve faydalanabileceksiniz.

Yeni yedi yeni dili destekleyen gelişmiş konuşma modeli Eleven Multilingual v1’i piyasaya sürdü. Fransızca, Almanca, Hintçe, İtalyanca, Lehçe, Portekizce ve İspanyolca’nın arasında yer aldığı yeni sürümün, metinsel nüansları anlayabildiği, duygusal açıdan zengin bir performans sunabildiği belirtildi. Özellikle içerik oluşturucuların, oyun geliştiricilerin ve yayıncıların kullanabileceği belirtilirken, yaratıcı içerik oluşturmak için üretken komponentlerin de kullanmanın yolunu açtığı vurgulandı.

Yeni güncelleme ile dikkate değer bir özelliğinin de çok dilli metni tanımlama ve uygun şekilde ifade etme kapasitesi olduğu ifade edildi. Artık her konuşmacının kendine özgü ses özelliklerini koruyarak tek bir komut istemi kullanarak birden fazla dilde konuşma oluşturabileceği belirtildi.

Oluşturulan tüm seslerin, orijinal aksanları da dahil olmak üzere tüm dillerde orijinal konuşma özelliklerinin çoğunu koruması beklendiği vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.