Teknoloji

Iphone 15 serisinin tasarımı sızdı

iPhone 15 serisi, tasarım özellikleriyle internete sızdı.

İnternet üzerinde dolaşan iPhone 15 serisi maketler, dört farklı modelin beklenen tasarımlarını ayrıntılı bir şekilde ortaya koyuyor.

Bugüne kadar birçok iPhone 15 sızıntısıyla karşılaştık. Yeni sızıntılar ise, bu seriye dair tasarım merakını gideren önemli bilgiler sunuyor. Son sızıntıda, dört modelin maketleri bir arada görüntülendi ve bu modellerin iPhone 15 serisini oluşturacağı iddia edildi.

Bu yeni bilgiler, MacRumors kaynaklı ve kılıf üreticilerinin sağladığı ve güvenilir olduğu belirtilen bilgilerle destekleniyor. Maketler, aslında çalışan telefonlar olmasa da, iPhone 15 serisinin nasıl görüneceği ve hissettireceği hakkında bize önemli bilgiler sunuyor.

MacRumors’un yayınladığı video, telefonların çerçeve kenarlarının daha yuvarlak bir görünüm kazandığını, ancak büyük bir tasarım değişikliği olmadığını gösteriyor. MacRumors’dan Dan Barbera, telefonların elde daha yumuşak ve rahat bir his verdiğini belirtiyor.

Bu maketler ve önceki söylentilere göre, sessize alma tuşu bir düğmeye dönüşüyor ve dört iPhone 15 modeli de, veri aktarımı ve şarj için USB-C’ye geçiş yapıyor. Bu geçiş, son AB direktifleriyle uyumlu olacak şekilde gerçekleşiyor.

Kamera özelliklerine gelince, en üst seviye iPhone 15 Pro Max’in bir periskop lensine sahip olacağı öngörülüyor, ancak kamera çıkıntılarındaki tasarımın büyük ölçüde değişmeyeceği belirtiliyor. Ancak diğer kaynaklar, bu sefer kamera çıkıntılarının tamamen yeniden tasarlanabileceğini öne sürüyor.

MacRumors, bu telefonları iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max olarak isimlendiriyor, bu nedenle isimlendirme konusunda bir sürpriz beklenmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.