Teknoloji

İngiltere’de Teknoloji alanında çalışan Türkler bir araya geldi

İngiltere’de teknoloji, yazılım ve oyun geliştirme alanlarında faaliyet gösteren Türk profesyoneller, Türkiye’nin Londra Büyükelçiliğinin verdiği davette bir araya geldi.

Patronlar Dünyası’nın haberine göre Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ın ev sahipliğinde ve META işbirliğinde Büyükelçilik konutunda verilen resepsiyona, İngiltere’de teknolojinin farklı alanlarında çalışan çok sayıda Türk davetli katıldı. Büyükelçi Ertaş, ,yaptığı konuşmada, İngiltere’de özellikle teknolojinin farklı alanlarında iş yaşamını sürdüren Türkleri buluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirterek gelecek dönemlerde de farklı iş kollarında buna benzer etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini bildirdi.

Konuşmasında, İngiltere’nin son zamanlarda teknoloji ve özellikle yapay zeka alanında atılım yapmaya çalıştığını belirten Ertaş, geçen ay Londra’da uluslararası “Yapay Zeka Güvenliği Zirvesi”nin düzenlendiğini ve Türkiye’nin de bu zirvede temsil edildiğini hatırlattı. Ertaş, “Burada ne kadar güçlü olursak, Türk toplumu ve Türkiye olarak da güçlü olacağımızı düşünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

BU KOLEKTİF ÇABAYLA DA ÜLKEMİZ DE YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK

Büyükelçi Ertaş, Londra’da kendi alanlarında başarılı Türk profesyonellerin çalışmalarının önemine işaret ederek “Sizler sayesinde, bu kolektif çabayla ülkemiz de yükselmeye devam edecek.” ifadesini kullandı.

Davete katılanlardan Meta Türkiye Ülke Direktörü İlke Çarkçı Toptaş da konuşmasında, Türkiye’nin oyun sektörü alanında önemli yere sahip olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.