Web3

İngiltere Web3 stratejilerini oluşturacak

İngiltere’nin Yeni Teknoloji Departmanı, Metaverse ve Web3 stratejilerini ele alacak. Departman, metaverse ve Web3 alanlarındaki büyüme, yatırım ve iş fırsatlarının yanı sıra düzenlemeler üzerindeki etkilerini de araştıracak.

İngiltere’nin yeni kurulan Bilim, İnovasyon ve Teknoloji Bakanlığı, ülkenin metaverse ve Web3 stratejileri üzerinde çalışacak.

Coindesk’in haberine göre ülkenin mart ayında yayımlanan 2023 Bahar Bütçesi, “Web3, metaverse olarak adlandırılan web teknolojisinin geleceğine öncülük etmek istediğini” söyledi. Departmanın çalışmaları, blok zinciri ve sanal gerçeklik gibi belirli teknolojilere odaklanmak yerine metaverse ve Web3 gibi kavramlarla ilişkili potansiyel fırsatlar, yatırım ve iş modelleri üzerinde çalışacak.

Bilim, İnovasyon ve Teknoloji Bakanlığı’nın sözcüsü, “Hükümet, İngiltere’nin web teknolojisinin geleceği konusunda ortalamanın çok daha üstünde olmasını istiyor. Ekiplerimiz inovasyon yanlısı bir yaklaşım sunmak ve yeni teknolojilerin potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için çalışıyor. Aynı zamanda ekonomiye, güvenliğe ve topluma verilen zararların en aza indirilmesi hedefleniyor.”

İngiltere hükümeti, bilim ve teknoloji çalışmalarının “kuantumdan yapay zekaya kadar altyapının, yatırımların ve becerilerin iyileştirilmesi için” 370 milyon sterlinden fazla (463 milyon ABD doları) fonla destekleneceğini de açıkladı.

Bu paranın ne kadarının teknoloji departmanına ve metaverse çalışmalarına ayrılacağı henüz belli değil. Daha önce ülkeyi bir kripto merkezine dönüştürme sözü veren Başbakan Rishi Sunak, bakanlığın “bilimsel ve teknik yöntemleri, pratik çözümler sunmak için kullanacaklarını” belirtti.

Hükümet, immersive teknolojiyi desteklemek adına 39,3 milyon sterlin (yaklaşık 48,8 milyon dolar) harcama yaptığını ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.