Teknoloji

Hepsiburada, “Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü”nü Deprem Bölgesinde Kutladı

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, 11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’nü deprem bölgesindeki gençlere destek vermek üzere hayata geçirdiği Yarınlara Söz programı kapsamında Ahbap Derneği’nin bilim tırlarında kutladı. Hepsiburada Kurumsal İlişkiler, İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Direktörü Cem Tanır, “Kız çocuklarının potansiyellerini gerçekleştirmeleri için yeni fırsatlar sunmak bizim için çok değerli” dedi.

Gençlerin potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için yeni fırsatlar sağlamak amacıyla başlatılan Yarınlara Söz programı kapsamında projeler yürüten Hepsiburada, Ahbap Derneği’nin Hatay’da çocuklar için etkileşimli bir öğrenme alanı olan bilim tırları Martı ve Baykuş’da gençlerle bir araya geldi. Lise öğrencisi gençler, Hepsiburada desteğiyle deneyim ve atölye seanslarına katılarak, bilim iletişimcilerinin eşliğinde doğal dengenin nasıl işlediğini keşfetti. Hatay’da yaşayan liseli gençler etkileşimli bulmaca ve oyunları deneyimlerken, atölye bölümünde ise öğrendiklerini uygulayarak pekiştirdi. 

Hepsiburada’nın, 6 Şubat 2023 ve sonrasında gerçekleşen depremlerden etkilenen 11 ilde yaşayan gençlerin eğitim hayatına destek olmak için hayata geçirdiği Yarınlara Söz programı kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler ile gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlanması ve hayatın her alanına etkin katılımlarının artırılması amaçlanıyor. 

11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü dolayısıyla açıklama yapan Hepsiburada Kurumsal İlişkiler, İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Direktörü Cem Tanır “Hepsiburada, dünyada kadın bir girişimci tarafından kurulmuş ve kadın bir CEO tarafından yönetilen çok az sayıdaki teknoloji şirketi arasında ön sıralarda yer alıyor. Hepsiburada olarak   kadınların ve kız çocuklarının her alanda güçlenmesini önemsiyoruz. Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’nü bu yıl deprem bölgesindeki kız çocukları ve gençlerle kutlamak istedik. Kız çocuklarının potansiyellerini gerçekleştirmeleri için yeni fırsatlar sunmak bizim için çok değerli” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.