Web3

Hamas ve Hizbullah, Tron’u Bitcoin’e Tercih Ediyor

Reuters’ın haberine göre, Tron blok zinciri ABD, İngiltere ve diğer yargı bölgeleri tarafından terör örgütü olarak belirlenen Hamas ve Hizbullah gibi gruplar tarafından en çok tercih edilen kripto para ağı olarak Bitcoin’i geride bıraktı.

2021’den bu yana ele geçirilen cüzdanlarda, Bitcoin cüzdanlarının sayısı azalırken Tron cüzdanlarının sayısı gittikçe artıyor.

Bu yıl denetim altına alınan 87 Tron cüzdanı, Temmuz 2021’den bu yana alıkoyulan tüm hesapların üçte ikisini oluşturuyor. Bunlar arasında ülkenin haziran ayında ele geçirdiği 39 Hizbullah hesabı ve 26 Hamas müttefiki Filistin İslami Cihad hesabı da yer alıyor.

Blok zinciri analiz firması Merkle Science’ın CEO’su Mriganka Pattnaik, “Daha önce lider Bitcoin’di ancak şimdiki veriler terör örgütlerinin Tron’u tercih etmeye başladığını gösteriyor.”

Blok zincirinin sözcüsü Hayward Wong ise Reuters’a verdiği röportajda “tüm teknolojilerin şüpheli faaliyetler için kullanılabileceğini” söyledi ve Tron’un ağı kullananlar üzerinde herhangi bir kontrolü olmadığını ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.