Web3

Gunzilla’nın oyunu kripto varlık ticareti içerecek

Yakında piyasaya sürülecek olan “Off the Grid” adlı video oyunun geliştiricisi Gunzilla Games, oyuncuların NFT pazarında oyun içi varlıkları takas etmelerine izin verecek bir entegrasyonu duyurdu.

Gunzilla Games’in açıklamasına göre, OpenSea, özel bir Avalanche alt ağı üzerine inşa edilmiş olan geliştiricinin GUNZ blockchain’ini entegre etmeyi kabul etti.

“OpenSea’ye GUNZ entegrasyonu, oyunculara ve OpenSea kullanıcılarına, oyun içi öğelerin takas edilebilir ve şeffaf bir NFT pazarı sağlayacak,” Gunzilla Games açıklamasında belirtti. “Oyuncular ve OpenSea kullanıcıları, GUNZ blockchain üzerine inşa edilen herhangi bir oyunda oyun içi NFT öğelerini takas edebilecek ve ödeme için özel yöntem olarak GUN token’ı kullanabilecekler.”

OpenSea CEO’su Devin Finzer, açıklamaya göre, pazarının “oyuncuyu ön planda tutan harika oyun deneyimi ve ileri düzeyde oyun içi ekonomileri öncelikli olarak belirleyen web3 oyun öncülerini desteklemekten” heyecan duyduğunu belirtti.

“Off the Grid” adlı battle royale başlığı, yeni entegrasyondan faydalanacak olan Gunzilla Games’in ilk sunumu olacak. Bu yılın ilerleyen dönemlerinde PC, PlayStation ve Xbox konsollarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu başlık, oyuncuların NFT olarak dijital varlıklara sahip olmalarına ve bunları takas etmelerine izin veren hem Sony’nin PlayStation’ı hem de Microsoft’un Xbox’ı üzerinde bulunan ilk video oyunu olabilir.

Mart ayında, PlayStation yapımı Sony Interactive Entertainment, oyunlar ve konsol nesilleri arasında NFT’lerin transfer edilmesine olanak tanıyan bir patent başvurusu yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.