Teknoloji

Google Gemini yapay zeka alanında ses getirecek

Geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleşen ChatGPT’nin çıkışı, teknoloji devi Google’ı temelinden sarsarak acil bir stratejik yanıt gerektirmişti. Google, kritik bir adım atarak yeniden mücadeleye dönüyor ve yaratıcı ürünü Google Gemini’yi sundu.

GPT-4’ü AlphaGo ilhamlı tekniklerle birleştiren bu güçlü büyük dil model seti, ChatGPT’nin üstünlüğüne ciddi bir meydan okuma getireceği iddia ediliyor. Yalnızca metin değil aynı zamanda görüntü üretme yeteneklerine de sahip olan Gemini, içerik çeşitliliği açısından rekabetçi bir üstünlüğe sahip olabileceği bildirildi. Google’ın Google Arama, YouTube gibi hizmetlerden elde ettiği özel eğitim verileri ile daha iyi bir hale gelebileceği öngörülen Gemini’nin 2032 yılında 1.3 trilyon doları bulması öngörülen yaratıcı AI pazarında öne çıkarabileceği açıklandı.

Gemini’nin verileri işleme yeteneği, sofistike görüş ve bağlantıların çıkarılması konusunda benzersiz bir konum sunacağı bildirildi. Gemini’nin eğitim verilerinin hatta GPT-4’ün verilerini bile aştığını belirten raporlar, rekabet avantajını olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.