Teknoloji

Google ürünlerine yapay zeka entegre edecek

Google “Magi” ile arama motorunu yapay zeka özellikleri ile geliştirecek. “Magi”nin kısa bir süre sonra entegre olması bekleniyor.

New York Times’a göre Google, Magi projesini mevcut kullanılan google arama motorunu özelinde yapay zeka özellikleriyle geliştirecek. Magi’nin “çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyim” sunacağı belirtiliyor.

Magi, Google’ın PaLM ile teknolojisine sahip olduğu arama’nın “yazılım kodlamasıyla ilgili soruları yanıtlamasına ve kullanıcının isteğine göre kod yazmasına” olanak tanıyacak. Kullanıcılar takip soruları sorabilecek ve oluşturulan sonuçların altında reklamlar yer alacak.

Magi test edilecek

Google’ın şu anda Magi üzerinde hızla entegre çalışmaları yapan 160 tasarımcısı, mühendisi ve yöneticisi olduğu belirtiliyor. Geçen hafta itibariyle, çalışanların Magi’yi Mayıs ayında halka açık bir şekilde test etmeye ve testlerini yapmaya davet edildiği aktarıldı. NYT, Magi’nin ötesinde, “Google’ın [AI] tarafından desteklenen yepyeni bir arama motoru oluşturmak için yarıştığını” belirtti.

Yapay zeka ile görsel arama motoru da geliyor

Bugün yayınlanan yeni bir habere göre Magi’nin yanı sıra, Google Görseller sonuçlarında yapay zeka görselleri oluşturmak için “GIFI” geliştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.