Web3

Gençler kriptoya hisse senetlerinden daha fazla yatırım yapıyor

The Block tarafından yayınlanan habere göre ABD’de yapılan bir araştırma GenZ’lerin yaklaşık %18’i hisse senedi ve %20’si kripto para sahibi olduğunu gösterdi. Ankete göre, daha genç nesiller, daha geleneksel hisse senetlerine kıyasla kripto para birimlerine daha fazla eğilim gösteriyorlar. Policygenius’un bir araştırmasına göre, Gen Z’ler, yaşlı nesillerden farklı bir finansal planlama yaklaşımı benimsedikleri için hisse senetlerinden daha çok kripto para birimlerine sahip olma eğiliminde oldukları bildirildi.

Salı günü yayınlanan 2024 Policygenius Finansal Planlama Anketi’ne göre, yaklaşık %18’i hisse senedi ve %20’si kripto para sahibi olan GenZ’lerin sayısı, referans olarak, %33’ü hisse senedi ve sadece %5’i kripto para sahibi olan Boomers’ın sayısını belirtti.

Sigorta platformu Policygenius’tan sertifikalı kişisel finans danışmanı Myles Ma, “Genç nesiller, varlıklarını kripto para birimleri gibi yeni yatırımlar da dahil olmak üzere Gen X ve boomer meslektaşlarından farklı şekilde depoluyorlar. Bu, paralarıyla daha büyük risk alma istekliliğini gösterebilir, ancak aynı zamanda büyüyen konut sıkıntısı gibi kontrol edemedikleri engelleri de yansıtabilir” dedi.

Finansal Endüstri Düzenleme Kurumu Vakfı ve CFA Enstitüsü, geçen yıl mayıs ayında benzer bir sonuca ulaştı. Anketlerine göre, Gen Z’lerin yaklaşık %56’sı bazı yatırımlara sahip, bunların yaklaşık %55’i kripto para birimlerine ve %41’i bireysel hisse senetlerine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.