Web3

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin hacklendi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in X (eski adıyla Twitter) hesabı hacklendi. Buterin’in hesabında paylaşılan ve mağdurların ücretsiz bir NFT’yi teşvik ettiği iddia edilen yanıltıcı bir bağlantının 691.000 ABD dolar kayıp yaşattığı iddia edildi.

Önde gelen blok zinciri araştırmacısı ZachXBT’ye göre, bu olay mağdurların yanıltıcı bir bağlantıya tıkladıktan sonra toplam 691.000 doların üzerinde para kaybetmesine yol açtı.Vitalik’in babası Dmitry Buterin, 9 Eylül tarihli bir X gönderisinde oğlunun hesabının ihlal edildiğini duyurdu.

Hacker, ücretsiz olduğu iddia edilen bir hatıra NFT’sine kötü niyetli bir bağlantı paylaştı ve kurbanları tüm fonlarını çalmak için cüzdanlarını bağlamaya teşvik etti.

X’te Satoshi 767 adlı bir kullanıcı, Buterin’in X hesabı için yeterli güvenlik önlemleri uygulamamış olabileceğini iddia etti.

“Bunu söylemekten nefret ediyorum ama Vitalik’in zayıf operasyonel güvenliğinden sorumlu olması ve etkilenenlere tazminat ödemesi gerekiyor” diyerek bu ihlalin Buterin’in gözetimine yol açtığını ima etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.