Teknoloji

Elon Musk’ın serveti 12,6 milyar dolar eridi

Elon Musk’ın sahibi olduğu Twitter, Tesla ve SpaceX’te yaşanan son gelişmelerden ötürü 24 saatin ardından Elon Musk’ın servetinin 12,6 milyar dolar azaldığı belirtildi.

Bloomberg’in Milyarderler Endeksi’ne göre, Musk’ın servetinde bu yıl şimdiye kadar yaşanan en büyük düşüş olan net servetinin 12,6 milyar dolar azaldığı bildirildi. Son günlerde Musk’ın liderliğindeki en büyük üç şirket olan SpaceX, Tesla ve Twitter’ın çalkantılı dönemler geçirmesi Elon Musk’a 12,6 milyar dolar kaybettirdi.

Verge‘in haberine göre geçtiğimiz hafta Tesla’nın ilk çeyreği için yayınladığı başarısız sonuçlar ve şirketin brüt marjlarında neredeyse yüzde 20’lik düşüşün olduğu aktarıldı. Bunun ardından gerçekleşen SpaceX’in entegre Starship uzay aracı, ilk test uçuşundan dört dakika sonra Meksika Körfezi üzerinde “planlanmamış hızlı bir sökülme” yaşaması da Elon Musk’ın servetinin azalmasında önemli bir etken olduğu bildirildi.

Habere göre, Elon Musk’ın özellikle son zamanlarda sıkça konuşulan ve eleştiri almasını sağlayan Twitter özelinde gerçekleştirdiği hamleler olduğu aktarıldı. Twitter’da mavi onay işaretlerini kaldırmasının ardından tüm gerçekleşen bu süreçlerden dolayı Elon Musk’ın servetinin kaybolmasına yol açtığı vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.