Web3

Elon Musk: Tesla ileride Doge ile ödeme kabul edebilir

Elon Musk, Tesla’nın Berlin Gigafactory’de katıldığı bir etkinlikte Tesla otomobilleri için Dogecoin ödemeleriyle görüşlerini paylaştı. Musk, “Bunu etkinleştirmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi. Dogecoin’in X’in ödeme seçeneklerine dahil edilmesi konusunda yaygın bir beklenti var.

Dogecoin’i resmi bir ödeme yöntemi haline getirme taleplerini aldıktan sonra Musk, Dogecoin’i “halkın kriptosu” olarak adlandırmıştı.

Dahası Tesla, 15 Ocak 2022’de Tesla ürünleri için Dogecoin kabul etmeye başlamış ve işlemlerin Dogecoin ile sınırlı olacağını açıkça belirtmişti. Tesla Cybertruck ödeme sayfasının kodunda Dogecoin’den bahsedilmesi, Tesla’nın fütüristik kamyonu için Dogecoin’i potansiyel olarak kabul ettiğine dair spekülasyonlara yol açtı.

Bu spekülasyonlara rağmen, Tesla ya da Musk’tan bir ödeme yöntemi olarak Dogecoin’e ilişkin resmi bir açıklama henüz yapmadı.

Musk’ın etkisi ve girişimlerindeki önceki kripto para entegrasyonları göz önüne alındığında, Dogecoin’in X’in ödeme seçeneklerine dahil edilmesi konusunda yaygın bir beklenti var. Musk’ın bu tür onayları tarihsel olarak Dogecoin’in piyasa performansını önemli ölçüde etkiledi.

BeinCRYPTO’ya göre Örneğin, Musk’ın son yorumlarının ardından Dogecoin’in değeri sadece 15 dakika içinde %10’dan fazla artış gösterdi. Ayrıca, Mart ayındaki %78’lik yükselişiyle kripto topluluğu Dogecoin’in performansını, özellikle de direncini ve kırılma potansiyelini dikkatle gözlemliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.