Startup Teknoloji

ElevenLabs yeni yatırım aldı

ElevenLabs 19 milyon dolarlık yeni yatırım kapanışını duyurdu. En gerçekçi şekilde metinden konuşmaya ve ses klonlama yazılımı olan ElevenLabs, hikaye anlatımı için en iyi araçları arayan içerik oluşturuculara ve yayıncılara en ilgi çekici, zengin ve gerçeğe yakın sesleri sunuyor.

Konuyla ilgili bilgi sahibi bir kaynağın, TechCrunch’a yaptığı açıklamada “Bu yatırım, ElevenLab’in ses yapay zekası için ileri araştırma merkezini geliştirmeye ve yayıncılık, oyun, eğlence ve sohbet uygulamaları gibi belirli pazar dikeylerini desteklemek için çeşitli ürünler sunmaya devam etmek için kullanılacak.” açıklamasında bulundu.

Seri A turuyla eş zamanlı olarak 15 çalışanı bulunan ElevenLabs, diyalog segmentleri ve hatta sesli kitaplar oluşturabilen Projects adlı bir iş akışını başlatıyor.

Eleven kurucusu ve CEO’su Mati Staniszewski: “İş ortakları için teknolojimiz, ölçeklendirilebilir ve çok dilli sesli kitap oluşturma, video oyunlarında karakterlere seslendirme yapma, dijital makaleleri seslendirme, görsel olarak engelli bireylerin çevrimiçi yazılı içeriğe erişimini destekleme ve yapay zeka destekli radyo gibi alanlarda kullanılabilir,” dedi.

Ocak ayının sonlarında beta olarak başlayan ElevenLabs, üretilen seslerin son derece yüksek kalitesi, hızlı oluşturma süreleri ve cömert ücretsiz seviyesi nedeniyle hızla ilgi görmeye başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Please enter Coingecko Free Api Key to get this plugin works.